AMERİKA KARGO

AMERİKA KARGO

AMERİKA KARGO

Amerika Uçak Kargo hizmeti, yurt dışına ya da yurt dışından yollanan veya getirilen kargo gönderilerinin kısa zamanda ve güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlayan sistemdir. Kurumsal kargo firmaları, bu hizmetin aksamaması için de gereken önlemlerin tamamını almaktadır. Uzman personeli ile hizmet veren bu firmalar, her türlü paket, koli, hediyelik eşya, kişisel eşyalar, kutu, evrak, dosyalar, örnek olarak gönderilen küçük çaplı gönderilerin yanı sıra tekstil ürünleri, makine parçaları gibi tüm ürünleri güvenli bir şekilde adrese teslim etmektedir. Peki, yurtdışına nasıl kargo gönderilmektedir? Bunun için ilk yapılacak iş, kargo şirketi ile iletişime geçmektir. İletişim sırasında firma ya da şahıs bilgileri, varış ülke bilgisi, gidecek olan ürünün eni, boyu ve yüksekliği, koli ya da paketin brüt ağırlığı ile adedi bildirilmelidir. İletişim, telefon ya da elektronik posta üzerinden yapılabilmektedir. Yurtdışı kargo işlemleri, hızlı, ekonomik evcil hayvan kargo gibi farklı şekillerde yapılmaktadır. Türkiye’den dünyadaki herhangi bir ülkeye kargo teslimatı yapan firmalar, farklı gönderi türlerine göre sınıflandırılmaktadır. Gönderilen ya da alınan ürün beli bir adedi ve ağırlığı aşmadığında, gümrüksüz olarak değerlendirilmektedir. Örneğin bir ürünle ilgili numune gönderildiğinde bunun gümrüksüz sınıfa girmesi mümkündür. Aynı şekilde hediyelik olarak yapılan gönderiler de yine gümrüksüz gönderi sınıfına girmektedir. İthalat ve ihracat ürünlerinin gönderilmesi ise gümrüklü ürün kategorisine girmektedir. Bunların işlemlerinin yapılması için de profesyonel gümrük personeli gereklidir. Kargo firması, gümrük aşamalarına müdahil olmamakla birlikte yetkilileri bilgilendirerek işlemlerin hızlandırılmasını sağlayabilmektedir. Bu bilgilendirme doğrultusunda gümrük memurları, kargo şirketinin antreposunda gerekli işlemleri yapmaktadır. Böylece kargonun hızlı bir şekilde yerine ulaştırılması mümkün olmaktadır.

 

Ekspres Veya Ekonomi Kargo Hizmeti

Yurtdışı amerika kargo işleminde ekspres ve ekonomik olmak üzere iki farklı şekilde gönderi yapma imkanı bulunmaktadır. Ekspres kargo ile gönderiler 24 saat ile üç gün arasında, ülkenin uzaklığına göre belirtilen kente ulaştırılmaktadır. Örneğin Almanya’ya bir ürün gönderilecekse ekspres kargo ile 24 saat içinde teslim edilmektedir. Ayrıca hangi şehir olursa olsun ürün kapıya kadar teslim edilmektedir. Ekonomik uçak gönderileri, bu uzaklıktaki bir ülke için iki ila üç iş günüdür. Kurumsal hava kargo şirketi, vaat ettiği günde teslimatı güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hava kargonun, normal kargolara göre maliyeti biraz daha yüksektir. Ancak tüm kargo yöntemlerine göre hem hızlı hem de çok daha güvenilir bir seçenektir. İhracat taşımacılığı talepleri de hava kargo firmaları tarafından güvenli bir şekilde karşılanmaktadır. Profesyonel kargo şirketleri, fiyat onayı alındıktan sonra havayolu uçuş rezervasyonunu gerçekleştirmektedir. Sonrasında kargo teslim alınmaktadır. Antrepoya giriş yapıldıktan sonra da net kilo ile birlikte ağırlık ortaya çıkmaktadır. Ağırlığın ortaya çıkması, net fiyatlandırılmasını sağlamaktadır. Gerekli ödeme yapıldıktan ve gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra da ürün adrese teslim edilmek üzere uçağa yüklenmektedir. İthalat konusunda da aynı prosedürler uygulanmaktadır. Kargo gönderimlerinde ise biraz daha farklı prosedür uygulanmaktadır. Bu şekildeki gönderiler, belli bir ağırlığa kadar gümrük uygulamasına tabi tutulmamaktadır. Örneğin bir numune gönderisi, bu tür bir prosedüre tabi tutulmaktadır. Ancak gönderilerde öncelikle paketin içeriği, ölçüleri ve ağırlık bilgisi istenmektedir. Ancak taşınması yasak olan bazı ürünlerin olduğu bilinmelidir. Yasak olan ürünlerin haricindeki tüm gönderiler, ekspres ya da ekonomik fiyat seçenekleri ile gerçekleştirilmektedir. Gönderinin hangi yolla yapılacağına karar verildikten sonra ekipler gün içinde paketleri teslim almakta ve kargo şirketinin antreposuna getirmektedir. Antrepoya kayıt yapılırken de verilen ilk bilgiler teyit ettirilmektedir. Bütün süreç tamamlandıktan sonra da gönderinin çıkışı yapılmaktadır.

Kargo İşlemleri Profesyonelce Yapılmalı

Amerika hava kargo ihtiyaçlarını profesyonel bir şekilde karşılayan kurumsal kargo firmaları, hızlı ve güvenli bir çözüm sunmaktadır. Kargo gönderilerini her gün gerçekleştiren bu firmalar, değişik sektörlere hizmet vermekte ve kaliteli işlem gerçekleştirmektedir. Kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet veren kurumsal firmalar, büyük ya da küçük her tür gönderiyi aynı titizlikle taşımaktadır. Türkiye’den yurt dışına yapılacak tüm gönderilerin güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlayan profesyonel firmalar, aynı şekilde yurtdışından gelen tüm eşyaları da adrese teslim etmektedir. Uçak kargo firmaları, kargo ve kurye hizmeti vermektedir. Kurye gönderilerini çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiren kargo şirketleri, her ülkenin yönetmelikleri ile ilgili bilgi sahibi olmak zorundadır. Profesyonel firmalar, bu yönetmelikleri çok iyi bilmektedir ve bu nedenle de gönderi yapacak kurum ve bireylere bunu bildirmektedir. Bu sayede olumsuz bir durumla karşı karşıya kalınması da önlenmiş olmaktadır. Kurumsal firmaların uçak kargo ihtiyaçlarının tamamını profesyonelce karşılama kapasitesine sahiptir. Acil yurtdışı uçak kargo hizmeti de sunan kurumsal kargo şirketleri, kargo operasyonlarını şirketlere yönelik özel olarak yönetmektedir. Kurumsal kargo firmaları, kargo uçak kiralama yöntemi ile de hizmet vermektedir. Bu yöntemle hassas, özel, acil ve büyük boyutlu kargoların gönderimi yapılmaktadır. Büyük ebatlı bir makine ya da benzeri ürünün gönderisi, bu şekilde kolaylıkla yapılabilmektedir. Hava kargo işlemleri arasında acil kargo seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenek tercih edildiğinde gönderilerin en kısa süre içinde adrese ulaşması sağlanmaktadır. Elbette acil hava kargo seçeneği, diğer kargo seçeneğine göre biraz daha maliyetlidir. Şirketlere özel kargo hizmeti de sürekli gönderi yapan firmalara yönelik olarak sunulmaktadır. Beli avantajların bulunduğu bu hizmet seçeneği ile ilgili bilgi almak için kargo firması ile irtibata geçilmesi gereklidir. Bu hizmette farklı fiyatlandırma söz konusu olabilmektedir. Net bilgi için firma ile birebir görüşülmesi tavsiye edilmektedir.

İşlemler Profesyonel Firmalar Tarafından Yapılmalıdır

Amerika Acil Kargo işlemi, profesyonel ve kaliteli firmalar tarafından yapılmalıdır. Dünya genelinde çok sayıda ülkeye güvenli hizmet sunan bu firmalar, tüm ihtiyaçları etkili bir şekilde çözme kapasitesine sahiptir. Uzman ekiplerle hizmet veren bu firmalar, kargonun adrese teslim edilmesine kadar olan süreci de profesyonelce yönetmektedir. Ancak teslimat anında ilgili ülkedeki gümrükte meydana gelebilecek servis aksaklıklarının yanı sıra gümrüğe takılan ve ekstra vergi çıkarılan ürünlerin tamamı, gönderici ve alıcının sorumluluğunda olmaktadır. Örneğin ilgili ülkede meydana gelebilecek olağanüstü durumlar sonucunda ürün teslimatında sorun yaşandığında, bu durum kargo firmasının sorumluk alanına girmemektedir. Şirketler, olağan durumlar için teslimat süresi vermektedir. Hava kargo fiyatları ile ilgili bilgi almak için kurumsal firmalara elektronik posta ile ulaşılabilmektedir. Fiyatlandırma konusu için ürünle ilgili detaylı bilgi verildiğinde, bir miktar hata payı ile fiyatlandırma yapılabilmektedir. Hava kargo işlemlerinin profesyonel olarak gerçekleştirilmesi durumunda özelikle acil durumlarla ilgili tüm işlemler hızlı bir şekilde yapılmakta, dil konusunda sıkıntısı olmayan personel sayesinde de herhangi bir sorun yaşanmadan gönderiler adrese teslim edilmektedir. Hava kargo çalışmalarının titizlikle ve ciddiyet içinde yürütülmesi büyük önem taşımaktadır. Uzman kargo firmaları, dünyadaki farklı ülkelerdeki birbirinden farklı adreslere teslimat yapabilme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle de kargo hizmetinin profesyonel firmalardan alınması tavsiye edilmektedir. Uzman ekiplerle hizmet vermeyen firmalarla iletişime geçildiğinde aksiliklerin yaşanabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle hizmet kalitesi yüksek olan firmalar tercih edilmelidir. Ayrıca hizmet alınmadan önce hem firmanın teknik hem de personel açısından güçlü olup olmadıkları da araştırılmalıdır.

Amerika Kargo Gönderimi

Amerika Uçak Kargo şirketleri ile Türkiye’den Amerika’ya evrak, paket, numune, gıda, ilaç, koli ve benzeri yurtdışı kargo gönderimi. İthalat, ihracat ve gümrüğe tabi olmayan numune bazlı kargo çıkışlarını şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ve hızlı servis hepsi burada.

AMERİKA’YA KARGO NASIL GÖNDERİLİR ?

Kargo gönderi bilgileri; Gönderici iletişim bilgileri, Yurt dışı kargo çıkış ve varış ülkesi, kargo net ağırlığı, kargo en – boy – yükseklik bilgileri, kargo kap (adet) sayısı, kargo içeriği, Kargo hizmet seçeneği, Alıcı iletişim bilgileri size yardımcı olan operatöre eksiksiz, net ve tam bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Eksiksiz ve tam olarak iletilen kargo gönderi bilgileri, operasyon merkezimizde incelenerek hızlı bir şekilde fiyatlandırması ve teslimat süresi belirlenmektedir.

Tüm operasyon uçuşu ve fiyat bilgileri hazırlanan gönderi şeması tarafınıza telefon ve mail yoluyla en hızlı bir şekilde iletilir. Verilen kargo bilgi maliyetleri size uygun gelir ve fiyatta mütabık kalındığı takdirde hemen kargo gönderi kaydınız oluşturulur. Kargo kaydınız alındıktan sonra eğer İstanbul içinden bizi arıyorsanız, hemen toplama aracımız adresinize çıkış yaparak kapınıza kadar gelmektedir, kapı adresinize gelen toplama aracımız gönderiyi sizden fatura ve ücret karşılığı teslim almakta, hiç zaman kaybetmeden operasyon merkezine getirmektedir.

Bu yapmış olduğumuz kargo alımları firmamızın sizlere ücretsiz sunduğu bir hizmettir, siz hiç yerinizden bile kıpırdamadan toplama aracımız kapınıza kadar geliyor, gönderiyi sizden teslim alarak faturanızı kesiyor ve wy-bill doldurarak size teslim alınma kağıdını veriyor sonra kargo ücretini de alarak kapınızdan ayrılıyor, bu hizmeti firmamız müşteriler için ücretsiz vermektedir. Operasyon merkezine ulaştırılan kargo gönderisi ilk olarak kontrol aşamasından geçer, kontrol aşamasından sorunsuz bir şekilde geçen gönderi çıkış yapabilmesi için gerekli belgeleri hazırlanır. Çıkış yapabilmesi için gereken belgeler hazırlandıktan sonra ilk kalkış yapacak tarifeli kargo uçağımıza sevk edilir, ilgili ülkeye kalkış yapan kargo uçağımız iniş yapacağı hava limana ulaştıktan sonra gümrük kontrol aşamasına gelir.

İlgili ülke hava limanı gümrük müşavirliği bölümüne gelen gönderi gümrük memurları tarafından yapılan kontrollerden sonra, gönderiyi teslim alacak acenteye teslim edilir. Gönderiyi teslim alan firmamız bünyesi dahilinde olan acente hiç zaman kaybı yapmadan kargonun teslim edileceği adrese hızlı bir şekilde gönderiyi isim ve imza karşılığı teslim eder. Gönderi teslimatı tam zamanından başarı ile teslim edilen gönderi bilgileri İstanbul merkez ofisimize ulaştırılır, merkez ofise ulaşan gönderi operasyon merkezinde ki personellerimiz tarafından sizlere; telefon, mail, kısa sms yoluyla an itibariyle ulaştırılır.

TAKİP SİSTEMİ İLE KARGONUZU AN VE AN SORGULAYIN

Yurtdışı Kargo gönderileri Türkiye’den çıkış yaptığı an itibariyle gönderi numarası oluşmaktadır. Oluşturulan gönderi numarası tarafınıza kargo çıkış yaptıktan sonra sunulur. Bu kargo gönderi numarası ile www.acilkargo.net adresinden kargonuzun an ve an takibini yapabilirsiniz. Kargonuz şuan nerede, hangi aşamalardan geçmiş, nerelere uğramış gibi bütün bilgileri saat ve tarihli olarak çok geniş bir kapsamda kargo takibi sorgulaması yaparak izleyebilirsiniz.

Firmamızın kalitesi her yönüyle belli olmaktadır, pek çok kargo şirketinde bu tarz özellikler bulunmamaktadır. Biz Yurtdışı Kargo yönetimi olarak tüm müşterilere en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Bizi seçtiğiniz için her zaman rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

YURT İÇİ HAVA YOLU İLE TESLİMAT GERÇEKLEŞTİRİLEN ŞEHİRLER

İstanbul merkez ofis firmamızın ana birim merkezidir, bunun dışından Türkiye içinde; Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Bodrum, Konya, Kayseri, Manisa, Sivas, Van, Erzurum, Erzincan, Samsun, Eskişehir, Gaziantep, Hatay gibi hava limanı bulunan tüm şehirlerde acente ağımız bulunmaktadır. İstanbul dışından yapılacak kargo gönderileri ilk olarak İstanbul merkez ofisimize gelmektedir, tüm Yurtdışı Kargo çıkışları İstanbul merkez ofisten yapılmaktadır.

Türkiye’nin en büyük Yurtdışı Uçak Kargo şirketi sizden gelen talepler doğrultusunda iş hayatına devam etmektedir. Ülkemizden yurt dışına ihracat taşımacılığı ve numune bazlı gönderiler, yurt dışından ülkemize ise ithalat taşımacılığı ve numune bazlı gönderiler yapabilirsiniz.

TÜM DÜNYA ÜLKELERİNE HAVA KARGO GÖNDERİMİ

Dünya üzerinde bütün ülkelerde firmamızın iş birliktelikleri bulunmaktadır. Almanya, Amerika, İngiltere, İtalya, İspanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İsrail, Ermenistan, Norveç, İsviçre, İsveç, Dubai, Kamerun, Nijerya, Suudi Arabistan, Fas, Cezayir, Mısır, Makedonya, Macaristan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Gürcistan, Yunanistan, Yemen, Somali, Umman, Romanya, Portekiz, Mısır, Tayland, Tayvan, Arnavutluk, Avusturya, Avustralya, Kanada başta olmak üzere tam 220’nin üstünde ülkede firmamıza dahil acente ağı bulunmaktadır.

Geniş ve yaygın bir acente ağı ile her gün yüzlerce paket ve evrağı göndericiden alıcıya hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmekteyiz. Bazı ülkelerde bir’den fazla acente ağımızla tüm Yurtdışı Kargo işlerinize en etkili çözümleri sunmaktayız. Firmamızdan fiyat teklifi almadan diğer kargo şirketlerini aramayınız. En uygun fiyatlar ve en hızlı servis süreleri ile taşımacılık yapmak istiyorsanız hemen 0212 221 00 46 – 0538 255 22 22 numaralı telefon numaralarından bize günün her saati, hiç çekinmeden ulaşabilirsiniz.

20 March 2015 / No category

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yurtdışı uçak kargo hizmetinde acil kargo seçeneği bulunmaktadır. Acil kargo seçeneği, zamandan tasarruf ettirmekte, aynıca hızlı ve güvenilir bir teslimat şeklini oluşturmaktadır. Ekstra bir profesyonellik gerektiren acil kargo seçeneği, bazı kargo şirketlerinde bulunmamaktadır. Acil kargo ekipleri, farklı seçenekler sunmakta ve müşterilere esnek bir taşımacılık hizmeti vermektedir. Uçak kargo hizmetlerinde acil kargo seçeneği tercih edildiğinde mümkün olan en kısa bir süre içinde gönderi ilgili ülkeye ve adrese ulaştırılmaktadır. Havayolu kargo hizmetinde kapıdan kapıya, kapıdan havaalanına, havaalanından kapıya ve havaalanından havaalanına teslim seçenekleri vardır ve bu teslim seçeneklerinden biri tercih edilebilmektedir. Hangi teslimat sistemi tercih edilirse edilsin güvenlik sıkıntısı yaşanmamaktadır.

Kargonun teslim şekli de gönderici tarafından belirlenmektedir. Bunların arasında adrese teslim olarak adlandırılan varış merkezinde kargonun alıcının adresine teslim edilmesi, telefon ihbarlı olarak adlandırılan kargonun varış merkezine ulaştığında alıcıya telefonla bildirilmesi ve alıcı haberli olarak adlandırılan alıcı varış merkezinde kargoyu teslim alma vardır. Kargo hizmetinde fatura ödeme türü de gönderici belirlemektedir. Bunların arasında da peşin ödeme olarak adlandırılan taşıma ücretini göndericinin ödemesi, ücret alıcıdan adlandırılan taşıma ücretini alıcının ödemesi vardır. Uçak kargo teslimatlarında 600 kilometreye kadar genellikle 24 saat içinde ulaştırılmaktadır. 600 kilometrenin üzerindeki mesafelere ise 36 saate kadar teslimat yapılabilmektedir. 36 saatlik mesafe, okyanus ötesi olan ülkeler için geçerli olmaktadır. Şehirlerarası kargolar ise gün içinde teslim edilebilmektedir. Hangi şehirlere gün içinde teslimat yapılmayacağı ile ilgili kargo şirketinden detaylı bir bilgi alınabilmektedir. Hava kargo taşımacılığında genellikle standartlara uygun olan gönderiler büyük şehirlerde gün içinde teslim edilebilmektedir.

Taşınması Yasak Ürünler Firmamız Tarafından Kabul Edilmez

Kargo ile taşınması yasak olan kargolar da vardır. Bunlar; yasalarca taşınması yasak olan emtialar, para, çek, senet, altın, döviz, hazır kart, kontur gibi kıymetli kağıt ve nesneler, taşıma esnasında bozulabilecek her türlü yiyecek, et, balık, meyve, sebze, sıvı yağlar ile ham deri ve benzeri ürünler, soğuk zincir sistemi ile taşınması gereken maddeler, akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirleyici, pis kokulu her türlü sıvı ve gaz, diğer kargolara zarar verebilecek durumda olan ve/veya yüz kilogramdan ağır tek parça kargolar, şehir içi araçlara sığmayacak ve uzunluğu 3,5 metreden fazla olan açık demir, kafes, mermer ve benzeri eşyalar, ambalajının açılması veya dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemelerle canlı hayvanlardır. Yurtdışı uçak kargo ile taşınması yasak olan ürünler de bulunmaktadır. Türkiye'den tüm yurt dışına Amerika kargo hizmeti ile uçak kargo servisi vermektedir.

Uçakla taşıma standartları, “Uluslar arası Hava Taşımacılık Kuralları”na göre belirlenmektedir. Karayolu ile taşınması yasak olan tüm kargoların uçaklarla taşınması da yasaktır. Ayrıca her türlü yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici, dokununca zarar verici katı, sıvı ve gaz kimyasalların, sıvı ilaçlar, her türlü sıvı maddeler, radyoaktif madde içeren alet ve cisimler, mıknatıs, pil ve bataryalar, X-Ray cihazından geçemeyecek ölçüde ve tek parça 30 kg/ds’den fazla olan yurtdışı kargo uçakla taşınamamaktadır. Bir de göndericinin hasar riskini kabul ettikten ve “Sorumluluk Belgesi”ni imzalamasının ardından taşınabilen kargolar bulunmaktadır. Bunlar; vitray cam ve camdan yapılmış eşyalar, mermerden yapılmış eşyalar, porselen seramik, küçük ebatlı ev eşyası, sucuk, pastırma, narenciye, taşınmaya konu olan ürün için özel olarak üretilmiş ambalajında olmayan elektrikli ve elektronik eşyalar, müzik aletleri ve benzerleri, kırılabilecek emtialardan meydana gelmektedir. Sorumluluk belgesiyle taşınacak kargolar için peşin ödeme fatura düzenlenmekte ve sigorta ücreti alınmamaktadır.

Özel Ambalajlarla Taşınabilecek Kargolar Vardır

Yurtdışı uçak kargo hizmetinde özel ambalajla taşınabilecek kargolar da vardır. Bunların arasında da tek parça halinde 100 kilogramı geçmeyen, sandık ya da kafes içine konulmuş ve çemberlenmiş direksiyon mili, kaporta, aks, kepçe kazması, drenaj borusu, dikenli tel, sanayi vanası, inşaat asansörü, içindeki sıvı boşaltılmış akü, hidrolik pompa, şanzıman ve parçaları, tıbbi malzemeler ve benzerleri ile vida, zincir, somun, çivi gibi metal malzemeler, sağlam sandık veya dağılmayacak 25 kilogramdan az ve barkot etiketi yapıştırılabilecek ambalajlarda taşınabilmektedir. Bunun yanı sıra rulo halinde halı ve kumaşlar, basılı evrak, film kasetleri, ses kasetleri, metal film makaraları, koruyucu ve çemberlenmiş ambalaj içinde taşınabilmektedir. Ayrıca belirtilen tanıma uymayan ve sürekli taşınması istenen kargoların da genel müdürlükten onay alınması halinde özel çözümler üretilerek taşınabilmektedir. Türkiye'nin yurtiçi şehirler arası uçak kargo ve yurt dışına tüm dünya ülkelerine kargo gönderebilmek için en ideal çözümlü şirketi sizlere bir telefon kadar yakındır. Numune, ihracat, ithalat, hava kargo, uçak kiralama ve daha bir çok kombine hizmetleriyle sizlere kaliteli servisler sunmaktadır. Tüm hava yolları firmalarının toptan satıcısı olan şirketimizden en uygun hava yolu navlun maliyetleri ve en hızlı teslimat süreleri alabilirsiniz.